O víkendu 17.-19.10. proběhlo v Plzni první podzimní kolo Českého poháru v plavání. V krásném deseti dráhovém bazénu se představila celá česká i slovenská plavecká elita. Výsledkem byly vynikající výkony okořeněné třemi novými českými rekordy. V záplavě špičkových výkonů se neztratili ani závodníci Jihlavského plaveckého klubu AXIS. Z výjimkou nemocného Vojtěcha Simbartla se v Plzni představili všichni nejlepší. Nejúspěšnějším z nich byl Tomáš Plevko, který zvítězil na tratích 50 a 100 volný způsob a bronz vyplaval na trati 50 motýlek. Přesto příliš spokojen nebyl. Na kraulových tratích se chtěl pokusit o překonání limitu na prosincové MS v Kataru, bohužel na obou tratích zůstal těsně za svým cílem. Na padesáti metrové trati to bylo o pouhých 23 setin sekundy.  O limit se tedy musí pokusit na dalších závodech. Medaili v Plzni vybojovala také Tereza Horáková, když na trati 400 polohový závod obsadila ve výborném čase 4:50,12 třetí místo. Pochvalu si zaslouží i výkony Luboše Vlčana, Adama Kružíka a Michaely Dvořákové, kteří zůstali těsně pod stupni vítězů.

Po skončení závodů odjeli nejlepší závodníci JPK AXIS do Srní, kde v hotelovém pětadvaceti metrovém bazénu absolvují tvrdé týdenní soustředění a znovu se představí na závodech za 14 dní, kdy je čeká další závod ČP, AXIS CUP 2014, tentokrát v jihlavském prostředí. Zde, v domácím bazénu, se jistě představí v ještě lepším světle.