Žactvo

Tak je to doma! Naši plavci 4.třídy zvítězili ve štafetě 12x25 VZ v historicky prvním Republikovém finále SLZŠ. V závodě jednotlivců na 25 VZ přidali do sbírky stříbrné medaile Natálka Heroutová a Jan Benedikt Doležel. 
Štafeta plavala ve složení: Digrin Ester, Doležel Jan Benedikt, Čížková Anna, Bourková Anna, Andres Lukas, Heroutová Natálie, Kourková Adriana, Pituchová Justýna, Pelant Jan, Bartušková Julie, Pescitová Nikola, Klimešová Nicol a jako náhradník Vyskočil Jan

 

V sobotu 9. dubna 2016 se na padesátimetrovém plavecké areálu v Brně uskutečnil již 22. ročník Ceny brněnského draka. V konkurenci hlavně moravských oddílů se představil i JPK Axis, který přijel v počtu dvaceti plavců bojovat o dobré umístění a překonání osobních rekordů. Osmidráhový bazén přivítal více jak 300 plavců z 30 plaveckých oddílů České a Slovenské republiky.

Do kraulového čtyřboje, který byl součástí těchto závodů, se přihlásil i dorostenec Jaroslav Netolický, který v součtu kraulových disciplín obsadil výborné 2. místo. Každý svůj start přeměnil v překonání svého osobního maxima.

Dalším plavcem, kterému se závody výrazně vydařily, byla Anna Nestrojilová, která si v každém startu vyplavala medailové umístění a určitě i Jakub Jirka, který nenašel přemožitele na motýlkových tratích.

Družstvo mladší plavců v Brně zaplavalo velice kvalitní časy a už se těšíme na 23. dubna, kdy JPK Axis pořádá Závody mládeže v Jihlavě. Závody začínají v 9hodin. A je očekávána konkurence více jak dvě stě závodníků z celé ČR.

Medailová umístění:

Hubocký Viktor 3. místo 200P

Jakub Jirka 1. místo 100M, 1. místo 200M, 2. místo 200PZ

Nestrojilová Anna 1. místo 100Z, 2. místo 100VZ, 1. místo 50VZ, 1. místo 200Z, 1. místo 200PZ

Netolický Jaroslav 3. místo 200VZ, 2. místo 100VZ, 3. místo 50VZ

Piklová Tereza 3. místo 100Z

Výsledky

Fotogalerie

V sobotu 12.března 2016 se v aquaparku Laguna Třebíč uskutečnil 2.ročník Laguna Cupu v plavání pro mladší dorost a žáky.Zdejší osmi dráhový bazén přivítal celkem 322 plavců z 20 plaveckých oddílů z České republiky a 3 oddíly ze Slovenské republiky.Nejpočetnějším oddílem byla výprava jihlavského AXISU / 59 plavců / následována plavci z Delfina Náchod / 34 závodníků / a jako třetí nejpočetnější oddíl byli plavci z TJ Znojmo / 31 plavců /.Mladým jihlavským plavcům  se podařilo celkem 35x v průběhu závodů vystoupit na stupeň vítězů a z toho 10x zvítězit.Nepopulární čtvrté místo obsadili naši plavci 11x, rekordmanem zde byl Tomáš Hájek / třikrát skončil na 4.místě /. Z celkového počtu 57 pohárů z hlavních závodů / 100 PZ +  200PZ / si plavci AXISU odvezli  celkem 11 pohárů.

Velká škoda, že z nedostatku času se tentokrát neplavaly závody štafet. Na závody se z jihlavských plavců velmi dobře připravil Vojtěch Matula, který dvakrát pokořil dlouhodobé jihlavské rekordy ve svém věkovém ročníku.

Velmi dobrou formu ukázala Anna Nestrojilová – která ve všech svých startech stála na stupních vítězů a dokázala vždy zvítězit.

Další plavci, kterým se podařilo  zvítězit  v některé z disciplín v kterých závodili byli: Vojtěch Matula, Patrik Kourek, Jakub Čížek a Jakub Sochor.

Medailová umístění do Jihlavy dále dovezly tito závodníci: Lucie Janýrová, Viktor Hubocký, Tomáš Hájek, Vojtěch Vácha, Matyáš Cakl, Matěj Horňák, Sabina Horáková a Viktorie Špejtková.

 

Fotogalerie

Výsledky

 

V sobotu 27.února se na 50m bazéně v Českých Budějovicích sešlo celkem 337 závodníků ze 22 plaveckých oddílů z celé České republiky. Nechyběli zde ani mladí plavci z Jihlavského plaveckého klubu AXiS, kteří v počtu 23 závodníků vytvořili pátou největší výpravu a určitě se na těchto závodech neztratili. Z vody českobudějovického bazénu se jihlavským plavcům podařilo vylovit celkem 20 cenných umístění na stupních vítězů a třikrát skončili těsně pod stupínky vítězů na smolném čtvrtém místě. Nejvíce se  dařilo trojici ve složení Anna Nestrojilová, Patrik Kourek a Vojtěch Matula, kteří dokázali vystoupit na stupně vítězů celkem pětkrát a v některých svých disciplínách i zvítězili. Zvítězit ještě dokázala i Viktorie Poláková. Dále se na stupních z jihlavských plavců ještě objevily děvčata Tereza Piklová a Kristýna  Zerzánková. Trumfem skončilo vystoupení našich plavců ve štafetách na 4 x 50 VZ a 4 x 50 PŠ, ve kterých plavci AXiSU nenašli přemožitele a bez problémů zvítězili. Velkou smůlu měla Lucie Janýrová, která dvakrát skončila na smolném čtvrtém místě. Do elitní desítky nejlepších plavců v jednotlivých disciplínách se ještě mimo výše uvedených dostali – Ondřej Janýr, Julie Jirková, Simon Ryba a Viktorie Špejtková. Nejhodnotnější bodový výkon zaplavala Anna Nestrojilová, když  v závodě na 100 VZ výkonem 1:02,99 získala 565 bodů.

DSC_4396.JPG

Výsledky

Fotogalerie

HRADEC.jpg

Fotogalerie

 

Prvním závodem v nové sezóně 2015/2016 byla pro naše nejmladší plavce Podzimní cena Jindřichova Hradce, která se konala 10.10.2015. Jihlavský plavecký klub odjelo reprezentovat 15 závodníků ročníku 2004 a 2005 v sestavě: Beneš Roman, Bydžovský Adam, Daněk Filip, Daňhel Jan, Čížek Jakub, Jaroš Adam, Jirková Eliška, Karásek Filip, Nagy Michal, Sochor Daniel a Jakub, Sochorová Vendula, Ščepánová Simona, Štorková Nikol a Vácha Vojtěch.

Hned od prvních disciplín bylo jasné, že našim plavců „Vajgarská“ voda svědčí a podařilo se všem výrazně posunout svá osobní maxima ve všech svých startech. Mezi nejúspěšnější patřili: Nagy Michal – 1.místo 100 volný způsob, 2. místo 100 znak, 2.místo 200 polohový závod, Jirková Eliška2.místo 100 znak,2.místo 100 volný způsob, 3.místo 200 polohový závod, Beneš Roman1.místo 100 prsa, Daňhel Jan3.místo 100 prsa.

Dalším závodem pro tuto kategorii bude Velká cena Prostějova 24.10.2015.

 IMG_4975.JPG

Fotogalerie

Letní mistrovství České Republiky staršího žactva.

Brno, 6.-7.6.2015

O víkendu 6.-7.6. se konalo v Brně Mistrovství republiky staršího žactva. Tyto závody jsou jako každoročně vrcholem zakončující letní část plavecké sezóny. Na mistrovství se v těžké konkurenci nominovalo 11 jihlavských závodníků. Výpravu tvořili Jirka Jakub, Nestrojilová Anna, Dubová Jolana, Jirková Julie, Špejtková Viktorie, Váňová Denisa, Poláková Viktorie, Paulová Michaela, Holas Adam, Vaněk Matěj a Kulhánek Matyáš.

Ačkoliv počasí vyzívalo spíše k odpočinku a opalování, Jihlavští dokázali zmobilizovat všechny svoje síly a prodat je v závodě. Nejúspěšnějším členem výpravy se stal Jirka Jakub, který i přes delší tréninkový výpadek vybojoval dva cenné kovy v disciplínách 200 a 100 metrů motýl.

Těsně za branami medailových umístění zůstala Nestrojilová Anna, když v disciplíně 50 metrů kraul doplavala na 4. místě a v disciplíně 100 metrů znak na 5. místě.

Ostatním závodníkům se ve většině případů podařilo výrazně posunout hranice svých osobních rekordů a zároveň umístit v první polovině startovního pole.

Posledním závodem v této sezóně bude pro většinu našich žáků Letní olympiáda dětí a mládeže, která se bude odehrávat v přístím týdnu od 14. do 19.6. v Plzni. Doufejme, že se všem podaří zdárně reprezentovat Kraj Vysočina.

starsi_zactvo.jpg


Copyright Jihlavský plavecký klub AXIS © 2015. All Rights Reserved.