24 mladých plavců Jihlavského plaveckého klubu AXIS na závodech v Českých Budějovicích

Na přelomu února a března roku 2020 / 29.2. 1.3. / vyrazilo po vlastní ose na dobře obsazené závody na 50m bazéně vČeských Budějovicích celkem 24 mladých plavců zJihlavského plaveckého klubu AXIS. Na tyto závody bylo přihlášeno celkem 528 závodníků z45 plaveckých oddílů a po odhláškách se závodů zúčastnilo 454 závodníků. Jihlavská výprava byla 3 4 nejpočetnější. Nejvíce se dařilo dvojici Ondřej Slavík  a Jasmína Trněná. Ondřej dokázal zvítězit ve finále hlavního závodu na 200m polohově a další vítězství přidal ještě vpěti dalších startech. Jasmína dokázala zvítězit vnejmladší kategorii také vpěti závodech. Na stupně vítězů dokázal ještě po smolném začátku vystoupit dvakrát i Vítek Dvořák. Bramborové medaile za čtvrtá místa získala naše štafeta na 4x50VZ mix., 4x50PŠ mix. a Ondřej Slavík. Pro naše nejmladší závodníky to bylo první klání na 50m bazéně a určitě se jim zde plavalo dobře o čemž svědčí řada jejich nejlepších osobních výkonů. Velitní desítce nejlepších ještě vjednotlivých disciplínách skončili Matouš Dočkal, Daniela Heřmánková, Valentýna Němcová, Anikó Tůzová, Matěj Ščepán, Sabina Horáková, Natálie Kohoutová, Leontýna Trněná, Simona Vavřinová a Matyáš Trněný.